fbpx
Vše o 3D tisku

3D tisk domů

VLOŽIL:

Každá stavba domu začíná projektem, který bývá často pouze ve 2D formátu. Většina z nás si však nedokáže budovu naplno fyzicky představit, přeci jen se většinou jedná o životní investici, kterou byste si nejlépe předem osobně prohlédli a důkladně naplánovali. Pro prezentaci projektu byl vždy nejnázornější fyzický model, na kterém byly hned na první pohled patrné … Přečíst příspěvek 3D tisk domů

single-image

Každá stavba domu začíná projektem, který bývá často pouze ve 2D formátu. Většina z nás si však nedokáže budovu naplno fyzicky představit, přeci jen se většinou jedná o životní investici, kterou byste si nejlépe předem osobně prohlédli a důkladně naplánovali. Pro prezentaci projektu byl vždy nejnázornější fyzický model, na kterém byly hned na první pohled patrné proporce dané stavby a vlastní prostorové řešení. Tvorba modelu klasickými způsoby je časově i řemeslně náročná, a proto s touto možností většina investorů ani nepočítá. Technologie 3D tisku nám však přináší dostupnou, elegantní a efektivní možnost tvorby tištěných modelů, což ocení nejen studenti architektury, ale také developeři, kteří se při prezentaci svých projektů neobejdou bez fyzických modelů.

Dnes již většina architektů vytváří své projekty v architektonických programech, kde navrhovanou budovu tvoří jako parametrický 3D model. Pokud ten následně exportujeme do formátů STL, STP, CATpart nebo CGR a připravíme pro 3D tisk, můžeme už jen přihlížet, jak stavba roste na stole. 3D tištěný model je však možné vyhotovit i na základě 2D podkladů ve buď ve formátu DXF, DWG nebo pouze na základě PDF výkresů, ze kterých parametrický model zkonstruujeme, vytiskneme a dodáme přímo k vám domů. 

<img src="https://foxclub.cz/wp-content/uploads/2021/05/BANNER-WEB-3-1.png" alt="img-ads"

Další příspěvky