fbpx
Vše o 3D tisku

Využití 3D tisku v praktickém životě aneb oprava zlomené nohy

VLOŽIL:
Dnes Vám přiblížíme využití 3D tisku v praktickém životě, kde investice do 3D tiskárny se Vám může brzy vrátit i v podobě výroby dílů pro opravu svých oblíbených věcí či spotřebičů. Jistě rádi cestujete, nebo ve Vaší rodině či blízkém okolí znáte někoho, kdo cestuje. Určitě jste se již setkali s tím, že Vám na letišti při transportu … Přečíst příspěvek Využití 3D tisku v praktickém životě aneb oprava zlomené nohy
single-image

Dnes Vám přiblížíme využití 3D tisku v praktickém životě, kde investice do 3D tiskárny se Vám může brzy vrátit i v podobě výroby dílů pro opravu svých oblíbených věcí či spotřebičů.

Jistě rádi cestujete, nebo ve Vaší rodině či blízkém okolí znáte někoho, kdo cestuje. Určitě jste se již setkali s tím, že Vám na letišti při transportu zavazadla „někdo“ ulomil nožičku Vašeho kufru. Ti šťastnější z Vás, se budou doufejme úspěšně snažit získat náhradu za Váš kufr z pojistky či po letecké společnosti.

Další část z Vás se bude snažit doma díl všemožně slepit, nebo nahradit kovovým většinou nevzhledným kusem profilu. Pokud ale máte doma 3D tiskárnu, stačí si v pohodlí domova vytvořit nová 3D data zlomeného dílu. Většinou lze toto provést v cenově dostupných jednoduchých 3D modelářích, kde se cena licence pohybuje v řádech stokorun a některé jsou dokonce zdarma. V rámci námi připravovaných školení, kurzů a workshopů 3D tisku, Vás s těmito programy naučíme zacházet tak, abyste jednodušší součástky byli schopni sami namodelovat. Pak už jen ´´spustíte´´ 3D tiskárnu a rázem máte vytvořen nový díl pro svůj kufr či jiný oblíbený spotřebič.

V galerii k tomuto článku, můžete vidět zlomenou nohu kufru vedle nově vytištěného dílu. Pan Josef (68 let) si díky školení od společnosti 3D FOX sám namodeloval novou a vytiskl pro opravu. Nyní se již raduje z toho, že nemusí shánět nový kufr a může používat ten svůj oblíbený. Věříme, že není jediný, kdo by tuto možnost uvítal. A když už se pan Josef naučil základy modelování, nemohl odolat, aby si nenamodeloval unášecí kroužek ke strunové sekačce, který se jako náhradní díl nedá také nikde sehnat. Přitom strunová sekačka byla až na tento kroužek plně funkční, jen bohužel díky takto jednoduchému dílu nebyla provozuschopná. Teď už je to ale historie, protože strunová sekačka je díky novému unášecímu kroužku z 3D tisku opět funkční.

Určitě i Vás napadá spoustu možností, kde 3D tisk využít v praxi…ať už v domácnosti, na zahradě či v dílně.

Těšíme se právě na ty Vaše příklady, kde byste 3D tisk využili. A ještě více se těšíme, až se zúčastníte našeho školení pro širokou veřejnost!

<img src="https://foxclub.cz/wp-content/uploads/2021/05/BANNER-WEB-3-1.png" alt="img-ads"

Další příspěvky