fbpx
Vše o 3D tisku

Využití 3D tisku v inovacích a zakázkové výrobě

VLOŽIL:
V Česku se zabývá výrobou plastových dílů velké množství firem, přičemž jejich dodávky zdaleka nemíří jen do automobilového průmyslu. Zaběhnuté výrobní procesy a řešení často vedou k myšlenkám urychlení či zjednodušení výroby.  Jak tedy postupovat v okamžiku, kdy nás napadne „zlepšovák“, např. výhodnější geometrie dílu? Můžeme vytvořit testovací vzorek ručně (pokud to bude technicky možné), postavit si … Přečíst příspěvek Využití 3D tisku v inovacích a zakázkové výrobě
single-image

V Česku se zabývá výrobou plastových dílů velké množství firem, přičemž jejich dodávky zdaleka nemíří jen do automobilového průmyslu. Zaběhnuté výrobní procesy a řešení často vedou k myšlenkám urychlení či zjednodušení výroby.  Jak tedy postupovat v okamžiku, kdy nás napadne „zlepšovák“, např. výhodnější geometrie dílu? Můžeme vytvořit testovací vzorek ručně (pokud to bude technicky možné), postavit si prototypovou formu na díl (čekáme minimálně 2 měsíce, nehledě na vysoké investiční náklady), případně lze, ano, tušíte správně využít technologii 3D tisku.

3D tiskem jsme schopni velice přesně vytvořit nový díl. Široká paleta dostupných materiálů pro 3D tisk pak umožňuje měnit mechanické vlastnosti (např. pevnost) a testovat nejvhodnější řešení pro požadovanou aplikaci. Jelikož CAD data dnes tvoříme standardně upravitelná, rychlé změny 3D geometrie v návaznosti na výsledky testování jsou samozřejmostí.

Hlavním benefitem 3D tisku je ovšem krátký čas, který je potřebný od získání představy o díle, přes vytvoření modelu, k vlastnímu vyrobení fyzickému vzorku. To vše je díky 3D tisku možné za pouhý týden. Další optimalizace jsou závislé na tiskovém čase, ale pohybují se v řádu dnů. Žádné čekání na úpravy forem, výrobu lisováním apod. Vytiskneme a zkoušíme.

3D tisk přináší značné možnosti též do oblasti zakázkové výroby. Potřebujete 10 kusů od varianty, nebo má být dokonce každý kus originálem? Změníme pouze virtuální 3D data dílu a tiskárna se již postará o zbytek.

Váš tým 3D FOX

<img src="https://foxclub.cz/wp-content/uploads/2021/05/BANNER-WEB-3-1.png" alt="img-ads"

Další příspěvky