fbpx
Vše o 3D tisku

3D tisk domů na Zemi i mimo ni

VLOŽIL:
3D tisk je využíván v čím dál tím větším množství oborů a bylo jen otázkou času, jenž se objeví i ve stavebnictví. I když tato metoda není v České republice moc rozšířená v jiných zemích jako na příklad v Itálii, Číně nebo USA začíná být čím dál tím víc populární. Mnoho firem už využívá 3D tisk ke stavbě malých … Přečíst příspěvek 3D tisk domů na Zemi i mimo ni
single-image

3D tisk je využíván v čím dál tím větším množství oborů a bylo jen otázkou času, jenž se objeví i ve stavebnictví. I když tato metoda není v České republice moc rozšířená v jiných zemích jako na příklad v Itálii, Číně nebo USA začíná být čím dál tím víc populární.

Mnoho firem už využívá 3D tisk ke stavbě malých a levných domů jejichž stavba nemusí trvat ani den a stojí o 50 % – 70 % méně než stavba konvenčními metodami. Nemusíte se ale spokojit s malým domem. Rodinný dům o rozloze 200 m2 můžete mít vytisknutý během tří dnů. Technologie 3D tisku má, ale mnohem více výhod. Umožňuje nám postavit dům neotřelých tvarů, kterých by šlo dosáhnout velice těžko obvyklými metodami. Ve stavbách z 3D tisku je taky možné použít mnohem větší množství recyklovaného materiálu. Další nespornou výhodou je možnost tisknout nonstop.

Potenciál 3D tisku ve stavebnictví není jen na Zemi, ale také daleko za ní. Vesmírné agentury už delší dobu počítají s 3D tiskem nástrojů a potřebného vybavení pro vědecké základy mimo Zemi. Nyní se ale pozornost přesouvá také k tisku samotných habitatů, ve kterých jednou budou žít astronauti. Není proto moc překvapivé, že v soutěži NASA o návrh Marsovského obydlí byla jedna ze základních podmínek využití 3D tisku. Pomocí 3D tiskáren je totiž možné využít ke stavbě místní zdroje a navrhnout optimální konstrukci, která poskytne průzkumníkům útočiště před nehostinným prostředím. Navíc 3D tisk sníží hmotnost nákladu, který je nutný do vesmíru dopravit.

<img src="https://foxclub.cz/wp-content/uploads/2021/05/BANNER-WEB-3-1.png" alt="img-ads"

Další příspěvky