fbpx
Z dílny 3D FOX

Úpravy dílů na zakázku – zvýšení průtoku vzduchu difuzorem

VLOŽIL:

Představte si následující situaci – zakoupíte vůz kategorie supersport, jezdíte pravidelně na okruh, kde postupně vyladíte každou zatáčku a máte neutuchající snahu stále se zlepšovat. Začnete tedy hledat cesty, jak ze stroje vytáhnout ještě o něco více… Právě takový zákazník se obrátil na dodavatele karbonových dílů s dotazem, zda jsou schopni nejen původní plastový díl vedení … Přečíst příspěvek Úpravy dílů na zakázku – zvýšení průtoku vzduchu difuzorem

single-image

Představte si následující situaci – zakoupíte vůz kategorie supersport, jezdíte pravidelně na okruh, kde postupně vyladíte každou zatáčku a máte neutuchající snahu stále se zlepšovat. Začnete tedy hledat cesty, jak ze stroje vytáhnout ještě o něco více…

Právě takový zákazník se obrátil na dodavatele karbonových dílů s dotazem, zda jsou schopni nejen původní plastový díl vedení vzduchu vytvořit v karbonové verzi, ale navíc maximálně rozšířit plochu sacího otvoru. Části dílu, které jsou v kontaktu s karoserií tedy musejí zůstat stejné z důvodu zamontování a vnější plochy je možné upravit pro dosažení vyššího výkonu. Zkrátka krásná práce z oblasti reverzního engineeringu.

V prvé řadě bylo potřeba provést kompletní scan původního dílu. Takto získaná data ve formátu STL jsme pak použili jako základnu pro tvorbu nového 3D modelu. Jak si ale ověřit, že upravený díl vyhovuje přání zákazníka? Stačí vytisknout, zastavit do vozu a zpětná vazba je ihned k dispozici. Upravíme přesahy, kraj mírně rozšíříme, doplníme žebírko atd. Po zapracování následuje 3D tisk aktualizované verze pro ověření a finální zástavba do vozu pro ověření provedených úprav. 

Jakmile máme k dispozici odsouhlasený tvar dílu, práce pokračují přípravou 3D modelů forem pro tvorbu finálního dílu. Po jejich vytištění již nic nebrání zhotovení upraveného karbonového difuzoru ke spokojenosti zákazníka. 

Váš 3D FOX

<img src="https://foxclub.cz/wp-content/uploads/2021/05/BANNER-WEB-3-1.png" alt="img-ads"

Další příspěvky