fbpx
Odborný 3D tisk

Využití 3D tisku při konstrukci dronu

VLOŽIL:
Drony nachází ve světě čím dál tím větší využití a díky rozvíjející se technologii 3D tisku je možné optimalizovat jejich konstrukci a zlevnit výrobu. Běžně dostupné drony nemusí vždy vyhovovat potřebám uživatele, jehož potenciál úplně nevyužije anebo se naopak musí spokojit s dronem, který nemá všechny požadované vlastnosti. Ale pomocí 3D tisku je možné navrhnout … Přečíst příspěvek Využití 3D tisku při konstrukci dronu
single-image

Drony nachází ve světě čím dál tím větší využití a díky rozvíjející se technologii 3D tisku je možné optimalizovat jejich konstrukci a zlevnit výrobu.

Běžně dostupné drony nemusí vždy vyhovovat potřebám uživatele, jehož potenciál úplně nevyužije anebo se naopak musí spokojit s dronem, který nemá všechny požadované vlastnosti. Ale pomocí 3D tisku je možné navrhnout dron zákazníkovi na míru, který bude přesně odpovídat jeho potřebám. S 3D tiskem za pomoci generativního designu a kombinace filamentů s různými vlastnostmi lze optimalizovat každou část dronu a dosáhnout tak úspory hmotnosti a tím pádem zvýšení doletu.

S domácí 3D tiskárnou je možné vytisknout si náhradní díly a opravit vlastní dron. Tuto možnost určitě ocení hlavně začáteční, kteří se s dronem teprve učí a občas se jim nepovede měkké přistání. Kreativní typy si také můžou doma pomocí 3D tisku v kombinaci s různě barevnými filamenty navrhnout a vytvořit vlastní tělo dronu s osobitým designem a osadit ho běžně dostupnými elektronickými komponenty.

<img src="https://foxclub.cz/wp-content/uploads/2021/05/BANNER-WEB-3-1.png" alt="img-ads"

Další příspěvky