fbpx
Z dílny 3D FOX

Týmová stavba tiskárny

VLOŽIL:

Stále oblíbenější variantou pořízení 3D tiskárny je její zakoupení formou stavebnice. Zručný kutil se zabaví na 2 odpoledne, rukama mu při stavbě projdou všechny součástky, a ještě k tomu ušetří nezanedbatelný finanční obnos, který tak může utratit například za filament. Navíc, při pozdější údržbě 3D tiskárny se budou nabyté znalosti velmi hodit. Jelikož má několik … Přečíst příspěvek Týmová stavba tiskárny

single-image

Stále oblíbenější variantou pořízení 3D tiskárny je její zakoupení formou stavebnice. Zručný kutil se zabaví na 2 odpoledne, rukama mu při stavbě projdou všechny součástky, a ještě k tomu ušetří nezanedbatelný finanční obnos, který tak může utratit například za filament. Navíc, při pozdější údržbě 3D tiskárny se budou nabyté znalosti velmi hodit.

Jelikož má několik členů našeho klubu již stavbu 3D tiskárny úspěšně za sebou, rozhodli jsme se dát poslední stavebnici dohromady společnými silami během našeho pravidelného setkání. Zpočátku bylo možné pracovat na více blocích 3D tiskárny současně. Rozdělili jsme se proto do skupin a práce rychle postupovala kupředu. Sdílené zkušenosti také zamezily situacím jako např. oprava uložení matic zdroje tiskárny a urychlily montáž ventilátoru hotendu.

Vytvoření samotného hotendu se ukázalo jako nejtěžší prvek stavby, obzvláště když jsme těsně před dokončením přišli na to, že v prostředku dílu chybí 1 matka. V mezičase opravy hotendu specialista připravil kabeláž a nakonec jsme společným úsilím zapojili veškerou elektroniku. Tiskárna již spokojeně slouží svému novému majiteli a chrlí jeden díl za druhým.

Tisku zdar!

<img src="https://foxclub.cz/wp-content/uploads/2021/05/BANNER-WEB-3-1.png" alt="img-ads"

Další příspěvky