fbpx
Odborný 3D tisk

Optimalizace topologie v 3D tisku

VLOŽIL:
3D tisk umožňuje na rozdíl od tradičních metod obrábění vyrobit velice složité součásti. Optimalizace topologie je metoda, pomocí které se optimalizuje navrhnutá součást z hlediska hmotnosti a pevnosti. Optimalizace topologie začíná vytvořením hrubého tvaru součásti s následným definováním zatížení (působící síly apod.). Software je zodpovědný za provedení výpočtu pro definovaný materiál a po zohlednění všech omezení uživateli … Přečíst příspěvek Optimalizace topologie v 3D tisku
single-image

3D tisk umožňuje na rozdíl od tradičních metod obrábění vyrobit velice složité součásti. Optimalizace topologie je metoda, pomocí které se optimalizuje navrhnutá součást z hlediska hmotnosti a pevnosti.

Optimalizace topologie začíná vytvořením hrubého tvaru součásti s následným definováním zatížení (působící síly apod.). Software je zodpovědný za provedení výpočtu pro definovaný materiál a po zohlednění všech omezení uživateli nabídne sérii možných provedení dané součásti.

Uživatel má možnost definovat, zda je prioritní úspora hmotnosti, či maximalizace odolnosti dílu. Následně přichází na řadu volba vhodného materiálu (filamentu), příprava a spuštění 3D tiskárny.

Hlavní výhodou je úspora materiálu pohybující se kolem 80 % při zachování stejné pevnosti. Vedlejším a velice žádaným jevem je vynikající organický vzhled 3D tisknuté součásti.

<img src="https://foxclub.cz/wp-content/uploads/2021/05/BANNER-WEB-3-1.png" alt="img-ads"

Další příspěvky