fbpx
Vše o 3D tisku

Co je to vlastně filament?

VLOŽIL:
Obecně můžeme říci, že se jedná o drát, který tisková hlava za předem definované teploty přeměňuje na námi tisknutý model. V naší sekci Encyklopedie 3D tisku se podíváme do detailu na různé oblasti související s 3D tiskem. Začínat budeme právě filamenty, které vám budeme postupně představovat. V každém díle se dozvíte něco nového o popisovaném … Přečíst příspěvek Co je to vlastně filament?
single-image

Obecně můžeme říci, že se jedná o drát, který tisková hlava za předem definované teploty přeměňuje na námi tisknutý model. V naší sekci Encyklopedie 3D tisku se podíváme do detailu na různé oblasti související s 3D tiskem. Začínat budeme právě filamenty, které vám budeme postupně představovat.

V každém díle se dozvíte něco nového o popisovaném filamentu, vlastnostech, zpracovatelnosti, porovnání s jinými filamenty a silných vs. slabých stránkách vybraného filamentu. Nezanedbatelnou oblastí jsou také materiály s obsahem příměsí (carbon, dřevo, kov, …) nebo filamenty, které jsou specifické svými vlastnostmi (fosforeskující, rozpustitelné, čistící, …).

U všech popisovaných filamentů pro vás chystáme na našem e-shopu hermeticky uzavřené vzorky různých barev, které jsou ideální pro první kontakt s novým filamentem a přednastavení základních parametrů (teplota, rychlost, chlazení, …).

Filamentů je celá řada a jejich seřazení do jedné nebo více skupin není ani možné. V úvodním díle se zaměříme na filament, se kterým budou pracovat především nováčci v oblasti 3D tisku a tím je PLA.

<img src="https://foxclub.cz/wp-content/uploads/2021/05/BANNER-WEB-3-1.png" alt="img-ads"

Další příspěvky