fbpx
Odborný 3D tisk

Budoucnost na dosah: 3D tisk jako další způsob výroby kostí a kloubů

VLOŽIL:
Téma, které bylo spíše jako ze sci-fi filmu, je aktuálnější než kdy dříve. Už pár let nám 3D tisk poskytuje možnost výroby kvalitních kovových implantátů, především pro ortopedii. I přes to, že jsme schopni věrně napodobit strukturu povrchu, není zaručeno, že tělo implantát přijme. Nejen vědci z Česka, ale i z celého světa pracují na výzkumu … Přečíst příspěvek Budoucnost na dosah: 3D tisk jako další způsob výroby kostí a kloubů
single-image

Téma, které bylo spíše jako ze sci-fi filmu, je aktuálnější než kdy dříve. Už pár let nám 3D tisk poskytuje možnost výroby kvalitních kovových implantátů, především pro ortopedii. I přes to, že jsme schopni věrně napodobit strukturu povrchu, není zaručeno, že tělo implantát přijme.

Nejen vědci z Česka, ale i z celého světa pracují na výzkumu nové generace 3D tisknutých implantátů, jejichž hlavní složkou jsou tělem přijatelnější vstřebatelné biopolymery. Ty mohou být ve formě klasických filamentů dodávány do běžných 3D tiskáren.

Výhoda klasického 3D tisku oproti běžným metodám obrábění, jako je frézování apod., spočívá v možnosti vyrobit prakticky jakýkoli tvar.

Koneckonců jakýkoli implantát v těle, ať už je vyroben 3D tiskem z kovu nebo biopolymeru, je cizí materiál, na který tkáň bude reagovat. Ale poskytnout tělu kostní náhradu, která bude zároveň sloužit jako zdroj potřebných látek na rychlejší hojení a obnovu funkčnosti je právě budoucnost, která je na dosah.

<img src="https://foxclub.cz/wp-content/uploads/2021/05/BANNER-WEB-3-1.png" alt="img-ads"

Další příspěvky